Evlerde Kullanılan Doğal Taşlar; Mermerler

Evlerde çeşitli amaçlar için doğal taşlar kullanılmaktadır. En bilinen örnekleri traverten granit ve klasik mermer olan bu taşlar sayesinde şık bir görünüm ve temiz bir kullanım imkânı doğmaktadır. Doğal taşların kullanım alanı sadece evler değildir. Bunun yanı sıra sanat eserlerinde, hediyelik eşyalarda, mezarlarda ve farklı alanlarda da doğal taşlar kullanılmaktadır. Mermer gibi doğal taşların yapı elemanı olarak kullanımı eski medeniyetlere kadar uzamaktadır. Milattan önceki yapılarda dahi mermer ile yapılmış kısımlara rast gelmek mümkündür. Neden mermer tercih edilmeli sorusunun cevapları değişkendir.

Mermerin Tercih Edilmesinin Nedenleri Neler Olabilir?

Yaşam alanlarında mermer ve diğer doğal taşları tercih etmenin birden fazla nedeni vardır. Örneğin kalite mermeri tercih etmenin birinci nedenidir. Eski saraylara baktığınızda büyük bir kısmında mermer işlemelerin var olduğunu görebilirsiniz. Mermer kaliteyi simgelediği için lüks binalarda kullanılmaktadır. Neden mermer tercih edilmeli sorusunun diğer cevapları şu şekildedir.

Mermeri tercih etmenin bir diğer nedeni de dayanıklılıktır. Yüzyıllardır ayakta kalan binalara baktığınızda güçlü mermer sütunlar ile ayakta kaldığına şahit olabilirsiniz. Yüzyıllar geçse de hala dimdik ayakta durabilen mermer bloklar sağlamlığın simgesidir.

Mermeri tercih etmenin bir diğer nedeni de temizliktir. Kolay temizlenebilir olması nedeni ile tercih edilen mermer fazla kir tutmadığından dolayı ev hanımlarının genellikle mutfakta kullanmayı tercih ettikleri bir ürün olmuştur. Mutfakta genellikle temizliğin simgesi olan beyaz mermer kullanılmaktadır.

Mermerin de kendi içinde çeşitleri olup farklı özellikler sergilemektedir. Mermerlerin alt türleri sertlik derecesine su geçirgenliğine göre farklılaşmaktadır. Gözenek derecesi ve sıkıştırma kuvveti gibi değişkenlere göre farklı isimlendirilen mermer türleri farklı ihtiyaçların giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Mermerlerin dışında da kullanılan doğal taşlar mevcuttur. Bu doğal taşlar mermerin kullanılmasının mümkün olmadığı ya da gerekli olmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Örneğin mermer işlenmesi zor bir malzeme olduğundan dolayı sanat eserlerinin bazılarında kolay işlenebilir doğal taşlar tercih edilmektedir.

Sonuç olarak mermer ürünlerinin tercih etmemizin birden fazla nedeni vardır. Lüks binalar meydana getirmek ve uzun ömürlü bir kullanım için mermer ev doğal taşlar yoğun olarak tercih edilmektedir.

Her Çeşit Mermer Ürünü İçin Eymer Mermer

Neden mermer tercih edilmeli sorusuna doğru bir cevap verebilmek için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 30 yıldır mermer ve doğal taşlar alanında hizmet veren firmamız gerek yurt içi gerekse de yurt dışı pazarlarında müşterilerine ürün tedarik etmektedir.

300’den fazla farklı ürününün yanı sıra 512 farklı ürün çeşidi ile Eymer mermer olarak ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyoruz. Ar-ge çalışmalarına verdiğimiz önemin bir sonucu olarak gerek üretim aşamasında gerekse de ürün tedariki aşamasında kendimizi sürekli yeniliyoruz. Avrupa birliği kalite sertifikasyonuna sahip olan firmamız kaliteli ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır. Mermerde kaliteyi arıyor iseniz bizi tercih edebilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…