Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden

Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı bir yere sahip olan silver traverten dünya çapında en çok tercih edilen mermer çeşitlerinden biri. Son zamanlarda en çok ilgi gören ürünler arasında bulunan silver travertenin tercih edilmesinde etkili olan özelliklerine bakınca siz de neden bu kadar popüler olduğunu anlayacaksınız.

Zamanın Ötesinde Bir Atmosfer

Silver travertenin ilk çarpıcı özelliği zamansız bir görünüm sunması. Yani modası geçmeyen bir atmosfer yaratıyor olması. İç ve dış mekânlarda kullanılabilen silver traverten farklı ve klasik bir görünüm yaratıyor.

Roma döneminde tapınaklarda, merdivenlerde çeşitli alanlarda güzelliği simgeleyen silver traverten bugün de büyüsünü korumaya devam ediyor. Zamansız görünümü ile asla modası geçmeyecek bir tasarım yaratmanızı sağlıyor.

Bir Çok Farklı Tamamlama Seçeneği

Silver traverten birçok farklı şekilde tamamlanarak yüzey tasarımlarının oldukça etkileyici olmasını sağlar. Çeşitli kaplama seçenekleri ile görünümü özelleştirebilirsiniz. Yumuşak renklere sahip dokulu yüzeyler sunan silver traverten çeşitleri ile zemin için en doğru taş rengini seçme imkânınız olur. Eskitilmiş, cilalanmış ya da honlanmış traverten modelleri farklı tasarımlar sunabilmektedir.

Silver Traverten Çok Yönlü Uygulama İmkânı

Duvar cepheleri, zeminler, lavabolar, tezgâhlar gibi farklı alanlarda silver traverten uygulaması yapılabilir. Özel banyo tasarımları ya da ofis çalışma alanlarının tasarlanması gibi birçok farklı alanda silver traverten kullanılabilir. Silver traverten çeşitleri ile zeminle eşleşen tezgâh tasarımları ve duvar görünümleri de özel olarak tasarlanabilmektedir.

Uzun Süreli Dayanıklılık

Silver traverten birçok doğal taş gibi oldukça dayanıklıdır. Yoğun olarak kullanılan alanlarda bile eskimez. Mermere benzer bir dayanıklılık gücüne sahip olan traverten, farklı sıcaklık değişikliklerine karşı çok daha dayanıklıdır. İç ve dış mekânlar için oldukça uygundur. Veranda, teras, balkon, bahçe gibi alanlarda da uzun yıllar dayanıklı yapısıyla kullanım kolaylığı sunar.

Doldurulmuş traverten seçildiğinde doğru bakımla leke ve su geçirmez. Silver traverten uzun yıllar modası geçmeden ve eskimeden her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Silver Traverten Diğer Doğal taşlardan Daha Az Maliyetlidir

Mermer ya da granit döşemelerden çok daha uygun maliyetle doğal ve şık görünümü traverten ile sağlayabilirsiniz. Maliyet konusunda sıkıntılarınız varsa ve doğal taş güzelliğini istiyorsanız traverten çok doğru bir seçim olacaktır. Maliyeti çok daha düşük olan traverten çeşitleri ile muhteşem doğal görünümlü atmosferler yaratmak mümkün.

Silver traverten modelleri ile düşük maliyetli modern mimari dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.  Silver traverten tercih etmek için birçok neden var. Zamana meydan okuyan doğal güzelliği ve kullanım kolaylığı sunan yapısal özellikleri ile Silver traverten uzun yıllar büyüsünü yaşatacaktır.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…
Siyah Mermer Eskitme ile Dekorasyona Yeni Bir Bakış Katın
Mermer birçok mimari yapıda kullanılıyor. İşyerlerinde, evlerde, kamusal…