Modern Mermer Döşeme Şekilleri Nelerdir?

Mermer döşeme daha çok kamuya açık alanlarda kullanılırken, ev tasarımlarında da kullanımı yükselen bir trend halini alıyor. Kullanımı kolay, ferah, şık ve parlak bir görünüm sunmasından dolayı trend haline gelmesi şaşırtıcı değil. Özellikle temizlikle uğraşmak istemeyenler için ideal bir seçim olurken, modern bir görünüm de sağlıyor.

Mermer döşeme denince akla ilk banyo ve mutfak gelse de salon, oturma odası gibi ev bölümlerinde ve ofislerde de kullanımı yaygın olarak tercih ediliyor. Mermer döşeme şekilleri arasından birini tercih ederek, bu etkiyi evinizde kullanabilirsiniz. Nispeten pahalı bir ürün olmasından dolayı tercih edilmediği görülse de, dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanarak bu masrafını telafi edebiliyor.

Temiz ve aydınlık bir görünüm, modern bir hava tercih edenlerdenseniz, mermer döşemeden daha uygun bir seçim bulunmuyor. Antik Roma ve Yunan dönemlerinde kullanılmış, günümüze kalan eserlerinde de sıkça karşılaşıyoruz. Geçmişin izlerini barındıran mermeri, bugünün modern detaylarıyla bir arada kullanarak vazgeçilmez bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Mermer Döşeme Şekilleri

Kullanışlı, modern, aydınlık ve şık olan mermerin döşeme şekilleri birbirinden farklı oluyor. Ev dekorasyonu ve iç tasarımı yapılırken, mermer döşeme şekilleri arasından biri veya daha fazlası tercih edilebilir. Banyo ve mutfak dekorasyonunda sıkça rastladığımız mermer detayını, salon gibi evin diğer bölümlerinde de kullanmak mümkün. Aynı zamanda, oldukça güzel bir çizginin elde edileceği bir seçim olması ile de ön plana çıkıyor.

Mermerin mutfak gibi çok kullanılan ve kirlenebilen bir ortamda kullanımı dayanıklı ve kolay temizlenebilir olmasından dolayı mantıklı bir seçim. Mutfak tezgahlarının yanı sıra yer ve duvar döşemesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Aynı şekilde banyo lavabolarında, yer ve duvar döşemelerinde tercih edebilirsiniz. Küvette de kullanımını tercih ederek, banyonuzda hoş ve farklı bir hava elde edebilirsiniz.

Mutfak ve banyoda sıklıkla tercih edilen mermerin, salonda tercih edilmesi ile evin bütün havasını değiştirecek kadar büyük bir etkisi var. Yer döşemesinin yanı sıra, duvar döşemesinde de kullanılabilir. Yarattığı modern ve şık görünüm, koltuk takımı, avize, yemek masası gibi mobilya ve aksesuarlarla bir arada kullanılarak, mükemmel bir kombinasyon elde edilebilir. Evinde lüks ve şık bir atmosfer isteyenler için salon döşemelerinde kullanımı, en uygun seçimlerden biri mermerdir.

Şık ve Zarif Mermer Döşemeniz Eymer Farkıyla

Evin her bölümünde kullanmaya uygun olan mermer döşemeyle aradığınız etkiyi yaratabilirsiniz. Evinizin havasını tek bir hamleyle baştan sona değiştirebilirsiniz. Şık ve zarif duruşuna ek olarak, kullanışlı ve temiz görüntüsüyle de dikkat çeken mermeri evinizde kullanmaya başlayın.

Mermer döşeme şekilleri ve mermer çeşitleri ile ilgi detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilir, uygulamalarını ve kullanımını rahatça inceleyebilirsiniz. Telefon ve mail ile sorularınızı bize de ulaştırabilirsiniz. Kaliteli Eymer ürünleriyle evinizi baştan yaratın.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…