Siyah Mermer Nasıl Parlatılır ve Bu İşlem Zor mudur?

Mermerler Nasıl Parlatılır?

Mermer yüzyıllardır kullanılan bir yapı elemanıdır. Farklı mermer türleri ve farklı renklerde mermerler birçok yerde kullanılmaktadır. Evlerde, sanat eserlerinde, binalarda, iş merkezlerinde ve daha birçok yerde mermer ve mermer ürünlerine rastlayabiliriz. Mermerin yanında diğer doğal taşlar da yapı elemanı olarak kullanılmaktadır. Traverten, granit gibi doğal taşlar da sıklıkla kullanılmaktadır. Mutfaklarda kullanılan mermerler siyah ya da beyaz renkte olmaktadır. Siyah mermer günümüzde revaçta olan bir mermer türüdür. Siyah mermer temizliğin yanı sıra şık görünümü ile ön plana çıkmaktadır. Siyah mermer zamanla yıpranmaktadır. Siyah mermer nasıl parlatılır sorusu kullanıcılar açısından önemlidir.

Mermer ve Mermer Ürünleri Nasıl Uzun Süre Kullanılabilir?

Mermer ürünlerini uzun süre kullanabilmek için zamanında gerekli bakımların yapılması gerekir. Uzun süre temizlenmeyen ve kirlere maruz kalan mermerlerin zamanla renklerinde solma ve yıpranma meydana gelmektedir. Zamanla yıpranan mermer ürünlerinin temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Örneğin siyah mermer nasıl parlatılır sorusu ev hanımlarının aklına takılmaktadır. Zamanla matlaşan mermer ürünlerini yeniden eski parlaklığına döndürmek için bazı basit yöntemler mevcuttur.

Mermeri eski parlaklığına geri döndürmek için karbonat ile parlaklaştırma yapılabilmektedir. Öncelikle bir bardak karbonat su ile karıştırılarak solüsyon hazırlanır. Hazırlanan solüsyon temiz bir bez ile mermere sürülür. Mermerin matlaşmış kısımlarına yedirilerek yapılan bu işlemi takip eden süreçte solüsyonun kuruması için beklenmelidir. Kuruyan solüsyon hafif nemli bir bez ile temizlenerek parlatma işlemi tamamlanmaktadır.

Bunun yanı sıra mermerin temizliğinde tebeşir de kullanılmaktadır. Tebeşir tozu mermerin yüzeyine sürülerek temizleme ve parlatma işlemi gerçekleştirilebilir. Toz haline getirilmiş tebeşir tozu hafif nemli bir bez ile yüzeye sürülmelidir.

Mermer yüzeyleri parlatmak için cila ürünleri de kullanılabilir. Cilalama yaparak daha parlak bir mermer yüzeyi elde edilebilir. Hangi temizlik ürünü kullanılırsa kullanılsın temizlik ürününü kullanırken üzerindeki kullanım talimatlarını okumak gerekir. Çünkü bazı temizlik ürünleri mermere kalıcı hasar vermektedir. Bu nedenle temizlik ürünlerini kullanırken kullanım talimatlarına dikkat etmek gerekir. Ayrıca mermerin zamanla matlaşmaması için ve sararmaması için periyodik olarak temizlemek gerekmektedir.

Eymer Mermer ile Mermerde Kalite

Eymer mermer olarak mermer ve diğer doğal taşların tedariki ile ilgili hizmetler vermekteyiz. Üretiminden son satış bandına değin Eymer mermer olarak sizlere en iyi hizmeti veriyoruz. Traverten, mermer ve diğer doğal taşlar için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Siyah mermer nasıl parlatılır traverten nasıl bir malzemedir gibi aklınıza takılan sorulara tatmin edici cevaplar almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 30 yıldır bu alanda hizmet veriyoruz ve 300’den fazla çalışanımız ile sizlere en nitelikli ürünleri sunuyoruz. Kalite standartlarımız CE belgesi ile belgelenmiş olup, doğal taşlarda kalitenin ve güvenin adresiyiz. Yurtiçi kadar yurtdışına da ürün satışı yapan bir firma olarak daime büyüyen global bir firmayız.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…