Mekan Tasarımlarının Yeni Gözdesi Açık Renkli Traverten Mermer

Mekan tasarımlarında tarih boyu büyülü etkisi ve dayanıklılığı ile tercih edilen mermer çeşitleri arasında yer alan açık renkli traverten mermer modelleri iç ve dış mekanlarda kullanılan en popüler tasarım malzemelerindendir. Dayanıklı yapı ve etkileyici görselliği bir arada sunan açık renkli traverten mermer çeşitleri zemin, duvar, dekoratif alanlar gibi birçok farklı alanda kullanılıyor.

Yeni moda mekan tasarımlarında kullanılan açık renk traverten ürünleri arasında eskitme, patlatma, patinato, eskitme-patlatma, mozaik, dolgulu honlu açık renkli traverten mermer çeşitleri bulunuyor. Özel tasarım açık renk traverten mermer çeşitleri de mekan tasarımlarında oldukça popülerdir. Açık renkli traverten mermer çeşitleri mekanın farklı alanlarında kullanılabilen dekoratif malzemelerdir. Renk tonu çeşitlendirilerek mekanın tüm alanlarında uyumlu olarak tasarımı yapılabilir.

Açık Renkli Traverten Mermer Nerelerde Kullanılabilir?

Günümüzde açık renkli traverten mermer çeşitleri iç ve dış mekanların farklı alanlarında istenilen tasarımlarda kullanılmaktadır. Evler, iş yerleri, kamusal alanlar gibi farklı alanlarda kullanılabilen açık renkli traverten mermer mozaik tasarımları duvar dekorasyonlarında oldukça popülerdir. Zemin kaplamalarda eskitme açık renkli traverten ürünleri modern mekan tasarımlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Renk tonu farklarının kombinasyonu ile tasarlanan açık renkli traverten mermer tasarımları yaşam alanlarının farklı bölümlerinde tercih edilmektedir. Mutfak ve banyolarda özellikle bu tarz tasarımlar tercih edilmektedir.

Bahçe ve teras gibi dış mekanlarda da açık renkli traverten etkileyici ve estetik bir görünüm yaratırken, dış etkenlere dayanıklılık özelliği ile kullanım avantajı da sağlar. Banyo ve mutfaklarda alternatif tasarımlar sunan açık renkli traverten ürünleri kullanım alanlarında ferah bir hava yaratır. İç mekanlarda vakit geçirilen alanlarda rahatlıkla tercih edilebilecek ürünlerdir. Farklı dekorasyon tasarımlarına uyumlu farklı traverten çeşitleri bulmak mümkündür. Açık renk traverten ürünleri duvar kaplama ve döşeme kaplamada günümüzde en çok tercih edilen malzemelerdir.

Nasıl Bir Mekan Tasarımı İstiyoruz?

Modern bir mekan tasarımı ya da nostaljik bir mekan tasarımı hangi tasarımı istiyorsak ona göre mutlaka açık renkli bir traverten modeli bulabiliriz. Bu malzeme sadece duvar ve zeminlerde değil istenirse mobilyalarda da kullanılabilir.

Rustik stilde bir ev dekorasyonu ya da klasik stilde bir ev dekorasyonu yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz açık renkli traverten ürünleri her detaya uyum sağlayacaktır. Açık renkli traverten ürünlerinin en avantajlı yanı istenilen dekora kolayca uyum sağlayabilmesidir. Farklı renk tonları ve dekor desenleri ile kolaylıkla bu malzemeyi kombin edebilirsiniz.

İç ya da dış mekan tasarımlarında yani bir mutfak ya da bir teras olsun açık renkli traverten ürünleri kullanabilirsiniz. Tasarımında kullanıldığı her mekana şıklık ve ferahlık katan bu malzeme günümüzün en popüler tasarım malzemeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle evler kadar iş yerlerinin de en popüler tasarım malzemelerinden biri olarak görülüyor.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…