İlham Veren Doğal Taş Modelleri

Antik zamanlardan beri yapı malzemelerinin değişmez ürünleri olan doğal taşlar günümüzde de halen en sık kullanılan yapı malzemeleridir. Doğadan çıkartılan bu malzemeler işlenerek her türlü dekorasyona uyacak şekilde yeniden yapılandırılmaktadır. En çok tercih edilen doğal taş türleri ise mermer ve traverten çeşitleridir.

Tasarımlarda tek başlarına kullanılabildiği gibi diğer yapı malzemeleri ile de uyum içerisinde kullanılması açısından da doğal taşlar tercih edilmektedir. Dokularının ve renklerinin farklılığı onları her tasarımda farklı görsel bir şıklıkla yer almalarını sağlamaktadır. Dış mekânlarda olduğu kadar iç mekânlarda da farklı boyut ve ebatlarda kaplama veya döşeme malzemesi olarak yer almaktadır.

Uzun ömürlü olması ve koşullarına karşı iyi dayanması yanı sıra bakım gerektirmemesi açısından travertenler özellikle dış dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Travertenler içerisinde noche traverten de yumuşak rengi ile en sık tercih edilen üründür.

Farklı Metotlar ile Farklı Tasarımlar

Travertenlere uygulanan farklı metotlar ile farklı doku ve görünümler elde edilebilmektedir. Eskitme ve patlatma yöntemlerini birbirinden farklı şekilde kullanılabilir. Ayrıca da aynı ürüne hem eskitme hem de patlatma yöntemi uygulanarak her seferinde farklı dokular elde edilebilir.

Kolay işlenebilmesi açısından da travertenler özel tasarımlar için farklı şekilde de ihtiyaca uygun olarak üretimini sağlanmaktadır. Travertenlerin çeşitli renk ve bu renklerin birbirinden farklı birçok tonu bulunmaktadır. Günümüzde yumuşak bej rengin çeşitli tonlarını bünyesinde barındıran noche traverten de yapıların vazgeçilmez ürünü haline gelmiştir.

Otellerden, ofislere, villalardan apartmanlara ve hatta hamamlara kadar her alanda kullanılan travertenler kuru zeminler kadar ıslak zeminlerde de tercih edilmektedir. Blok halinde olduğu kadar mozaik halinde de kullanılan travertenler ile de estetiği kolayca yakalanabilmektedir.

Travertende Uluslararası Standartlarda Üretim

Eymer Doğaltaş, mermer de olduğu kadar traverten ürünlerinde de müşterilerine kaliteli ve uluslararası standartlarda ürünler sunmaktadır. Traverten çeşitlerinde eskitme ve patlatma metotları ile tasarımcıların ihtiyaçlarına uygun dokularda ürünler sunmaktadır.

Ürünleri arasında yer alan silver, light ve noche traverten ürünleri ile sık kullanılan ürünler yanı sıra farklı tasarımlara uygun özel çalışmaları da bulunmaktadır. Yumuşak rengi ve ürün çeşitliliği ile noche traverten de en sık kullanılan ve tercih edilen ürünü arasındadır.

Eymer Doğaltaş, İstanbul ve Belçika’da bulunan showroom ve depoları ile uluslararası bir firma olduğunu kanıtlamıştır. Üretiminin yüzde 75’ini ihraç eden Eymer, 60’dan fazla ülkede de Türk doğal taşının kaliteli adını göstermektedir.

Eymer, müşteri memnuniyeti hedefi ve etik değerlere bağlılığı ile mermer ve traverten ürünlerinde sektördeki haklı yerini almıştır

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…