İç ve Dış Mekânlarda Doğallığın Adı: Traverten Doğaltaşları

Şehirleşmenin ve yapılaşmanın fazla olduğu günümüzde yapılarda özellikle doğal ve sağlıklı malzemelerin kullanılması yaygın bir durumdur. Bu açıdan da en doğal malzemelerden biri olan doğal taşlar da bu listenin en başında yer almaktadır.

Sağlıklı ve hijyenik olması gibi insan dostu olan doğal taşlar, dayanıklı olması açısından da tasarruflu ürünlerdir. Ayrıca dekorasyona hem modern hem de klasik bir hava verebilmesi açısından da tercih edilir. Traverten gibi doğal taşların dekorasyonda kullanılan diğer malzemelerle uyumu da oldukça yüksektir.

Son yıllarda traverten doğal taş malzemeleri renk çeşitliliği, dokuları ve kolay işlenebilmesi açısından mimari yapı malzemelerinin vazgeçilmez ürünü olmuştur. Hem dekorasyonda hem de zemin döşemelerinde sıkça kullanılmaktadır.

Özellikle de silver traverten de sıklıkla özel yaşam alanlarında ve ticari yapılarda hem iç hem de dış mekânlarda kullanılmaktadır.

Traverten ile Gelen Farklı Güzellik

Doğallık hepimizin her zaman önem verdiği bir unsur olmuştur. Son yıllarda çok fazla alanda etkisi hissedilmekte olan doğal malzemelere dönüş arzusu, doğanın en güzel göstergesi olan doğal taşlar ile günlük yaşantımıza da girmiştir.

Bu açıdan da mermerler ve travertenler yapılardaki haklı yerlerini almışlardır. Traverten diğer doğal taşlar gibi insan ve çevre dostu bir malzemedir. Doğal yapısı sebebi ile hem yapılarımıza hem de bize birçok yararı bulunmaktadır.

  • Doğal yapısı nedeni ile hem ısı hem de ses yalıtımında kolaylıkla elde edilebilinir.
  • Diğer tüm doğal taşlar gibi travertenler de binaların nefes almasını sağlar.
  • Dekorasyonda iç aydınlatmadaki ışıkları yansıtmadığı için ortamda rahatsız edici ışık patlamalarını ışıkları engeller.
  • Hafif bir kaplama malzemesidir ve binanın dayanıklılığın artırır.
  • İç ve dış fiziksel şartlardan kolay etkilenmez.
  • Yapay taşlara göre daha dayanıklıdır.
  • Islak mekânlarda da kaymayan yapısı ile geniş bir kullanım alanı da sunar.

Traverten çeşitleri arasında yer alan silver traverten ile her ortamda keyifli yaşam alanları sağlanabilmektedir.

Eymer Doğaltaş Güvencesi ile Kaliteli Doğal Taş

Eymer olarak uluslararası standartlarda ürettiğimiz doğaltaş ürünlerinde müşterilere zengin bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Mermer ve traverten sektöründe hem iç hem de dış pazarda en beğenilen markalar arasındayız.

Travertende silver traverten, noche traverten ve light traverten olarak hizmet vererek, müşterilere özel tasarımlar ile de memnuniyetlerini hedeflemekteyiz.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…