Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti

İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır mermeri yapılarında kullanmaktadır. Hititlerden eski Mısıra, Mezopotamya’dan Perslere, Lidyalılardan eski Yunalılara oradan Roma’ya ve Osmanlılara kadar birçok değişik medeniyettin kültürü içerisinde sanatta veya yapılarda kullanılmıştır.

Bej mermer çeşitleri kendi başına olduğu kadar dekorasyon tasarımları içerisinde farklı yapı malzemeleri ve diğer mermer renkleri ile de uyum içerisinde kullanılmaktadır. Heykellerden, anıtlara birbirinden görkemli yapılarda kullanılan mermer arasında dokusu ve tarzı ile bej mermer farkını gösteren bir üründür..

Yumuşak tonu yanı sıra kullanıldığı mekânlara ferahlık ve derinlik algısı vermesi açısından da özellikle büyük alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Mermerin dayanıklı yapısı sebebi ile de kalabalık ve büyük mekânların en fazla kullanılan ürünü durumundadır.

Bej Mermer Çeşitleri İle Geniş Alanlarında Ferah Tasarımlar

Bej mermer olarak ülkemiz çok zengin yataklara sahiptir. İzmir’den Afyon’a Ankara’dan Yozgat’a Niğde’den Bursa’ya kadar nerede ise tüm Türkiye çapında mermer yataklarında üretim yapılmaktadır.

Bej mermerin yapılara sağladığı faydalar sebebi ile inşaat sektöründe çok fazla kullanılması da kaliteli ürün ihtiyacını doğurmaktadır. Bu açıdan Eymer Doğaltaş olarak sektörün kaliteli doğaltaş taleplerini uzun senelerdir başarı ile karşılamaktayız.Ulusal olduğu kadar uluslararası yapılarda da bej mermer çeşitleri olarak iç ve dış tasarımlarda ürünlerimiz ile göz doldurmaktayız.

Mermer ve traverten ürünlerinde müşterilerimizin memnuniyeti ana hedefi ile hizmet vererek üretimimizin yüzde 75’ini ihraç ediyoruz. 61 ülkeye yaptığımız ihracat ile Türk mermer sektöründe lider konumda olduğumuzu birçok kere kanıtlamış durumdayız. Yüksek kaliteli bej mermer ürünleri ile Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar adımızı gururla duyurduk.

En Asil ve Moda Bej Mermer Tasarımları

Eymer Doğaltaş olarak, 30 yıllık köklü geçmişi ile doğaltaş sektöründe birçok başarılı projeye imza attık. Etik değerlere saygılı iş anlayışı ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüm projelerimizde farkımızı her zaman göstermekteyiz.

Bej mermer kullanımında özellikle Demsa Kandilli Konakları projemizde dış mekânlardan, bahçe duvar kaplamalarına, havuz zemin uygulamaları gibi birçok zeminde ürünlerimiz tercih edilmiştir. 40.000 metrekarelik fabrikamız ile ülkemizde olduğu kadar ve dünya üzerinde 60’dan fazla ülkenin doğal taş talebini başarı ile karşılamaktayız.

Bej mermer ile ilgili taleplere kaliteli ürünler ile cevap veriyoruz. Dekorasyon ve tasarımlarınızda doğal taşların zarafetinden yararlanmak istiyor iseniz kaliteli ürünler için yapmanız gereken tek şey firmamızı aramak olacaktır. Yaşam alanlarınıza asil ve zarif dokunuşları Eymer ürünleri ile başarı ile sağlayabilirsiniz.

Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…
Siyah Mermer Eskitme ile Dekorasyona Yeni Bir Bakış Katın
Mermer birçok mimari yapıda kullanılıyor. İşyerlerinde, evlerde, kamusal…