Geçmişten Günümüze Değişmeyen Estetik Anlayışı: Mermerler

Antik çağlarda yapılarda çok fazla kullanılan mermer günümüzde de klasik tasarımlardan modern tasarımlara kadar çok sık kullanılmaktadır. Hem özel hem de ticari yapılarda kapalı veya açık alanlarda yoğun bir şekilde kullanılan bu malzeme, estetikliği ve dayanıklılığı ile de göz doldurmaktadır.

Mermerlerin birçok rengi bulunmaktadır. Ancak en fazla kullanılan ve tercih edilen rengi ise beyaz mermerdir. Günümüzde sayısız renk ve desen de üretilen mermer üretimi bulunmasına rağmen beyaz mermer, zarif ve asil görünümünü halen kaybetmeden koruyabilmektedir.

Beyaz Mermer ile Zariflik ve Asalet

Süs eşyalarından heykellere, dekorasyondan inşaat sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı olan mermerler hem estetik hem de dayanıklılığın değişmez adresidir. Özellikle ateş ve sudan etkilenmeyen dayanıklı yapısı neden bu kadar çok tercih edildiğini açıklamaktadır. Ayrıca hem çevre hem de insan dostu bir üründür.

Mermerin doğal damarlı yapısı ile her bir mermerin kendine özel bir yapısı olması da dekorasyonlarda fark arayan kişileri de mermere yönlendirmektedir. Son yıllarda mermerlerin çok faklı işlenme şekli ile birbirinden ayrı dokular elde edilmektedir. Bu da hem iç hem de dış kullanımda aynı mermerin farklı görünmesini sağlayabilmektedir. Her bir beyaz mermer parçasının birbirine benzemeyen yapısı kullanıldığı alanları tamamen farklı yerlere çevirmektedir.

Klasik Beyaz Mermerde Kalite ve Güvencenin Firması

Eymer Doğaltaş, mermer ve traverten sektöründe köklü geçmişi, uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile lider bir firma konumundadır. 40 bin metrekarelik üretim alanı ve 550’den fazla farklı ürünü ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Eymer, beyaz mermer ürünlerinde eskitme, patinoto, parlatma gibi çok fazla seçenek sunmaktadır. Ayrıca müşterilerine ihtiyaçları olan farklı boyut ve dokularda da ürünler ile taleplerine cevap vermektedir. Gerektiğinde özel tasarım ürünlere ile de tasarımcıların ihtiyacını karşılayan Eymer, inşaat ve yapı sektöründe doğaltaş denilince akla gelen ilk firmadır.

Eymer Doğaltaş hem İstanbul hem de Belçika’da yer alan depo ve showroomları ile uluslararası boyutta olduğunu göstermektedir. 30 yılı aşan köklü geçmişi ile küçük bir atölyeden üretimin yüzde 75’ini ihraç eden bir firmaya büyümüştür.

Beyaz mermer alanında sektörün lideri olan Eymer, etik değerleri saygısı, müşteri memnuniyetine verdiği önem ile daha uzun yıllar hizmet vermeye devam edecektir.

Geçmişten Günümüze Gelen Bej Mermer Asaleti
İnsanoğlu, zarafeti, potansiyeli ve dayanıklılığı ile binlerce yıldır…
Noche Traverten ve Özellikleri
Modern mimaride doğal taş kullanımı popülerleştikçe traverten çeşitleri…
Silver Traverten Tercih Etmek İçin 5 Neden
Gümüş rengi andıran yapısıyla doğal taşlar arasında farklı…
Mermer ile Çok Daha Şık Yaşam Alanları Yaratmak
Günümüzde çok daha elit ve şık durmasından dolayı…